Uyduda sinyal yok sorunu kesin çözümü

Uyduda sinyal yok sorunu için çözüm nedir? Led televizyonda ve Smart TV Samsung, Philips, Sony, LG, Arçelik, Vestel, Beko, Grundig, Axen, Seg, Panasonic, Hi-Level,Sunny, Yumatu ve uydu alıcıları Premier, Skytech, Goldmaster, Next, Redline, Kawai, Dreamstar, Cvs, Hi-Tech, Hometech, Humax, Jameson, Kamasonic, Trident, X-Box, Rowell, Rewel ve diğer marka modellerde sinyal yok hatası için çözüm önerilerine haberimizde yer verdik.

Sinyal yok nedir

Sinyal yok nedir? Uyduda sinyal yok hatası çanak anten ile uydu alıcı arasında her hangi bir sorun oluştuğu anlamına geliyor. Bazen uydu alıcıları ve dahili televizyonlarda uydu ayarları sıfırlanabiliyor. Bu durumda Türksat 4A uydu kurulumunu tekrar yapmanız gerekiyor.

Uyduda sinyal yok sorunu kesin çözümü

Sinyal yok çözümü

İlk önce uydu alıcının kumanda ayarlarından uydu frekans bölümüne girerek sinyal seviyesini kontrol ediniz. Burada iki seçenek var kablo sinyal seviyesi ve uydu sinyal seviyesi.
Kablo sinyal seviyesi çanak antenle uydu alıcı arasındaki kablo sinyalini gösterir. Diğeri ise çanak antenin Türksat sinyal seviyesini gösterir

Çanak anten ile uydu alıcı ya da Smart TV / LED TV dahili uydu alıcısı arasındaki kabloyu kontrol ediniz. Kabloda ek varsa kontrol ediniz. Çok fazla ekli kablolar sinyal seviyesini bozar.

Uydu alıcınızı çanak anten olan bir yere götürüp test ediniz. Komşu ya da servisten. Eğer uydu alıcıda sorun yoksa ya kabloda ya da çanak antende sorun var.

Çanak anten milim oynamışsa sinyal düşer ya da tamamen gidebilir.

Kablo ve Türksat 4A sinyal seviyeleri normal ise uydu kurulumunu tekrar yapınız.

Uydu kurulumu ile ilgili www.andronova.net sitesinden gerekli kurulum talimatlarına ulaşabilirsiniz.

Türksat 4A uyduda sinyal yok sorunu çözümü için önerdiğimiz destek hattını da arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dağınık bilgisayar kablolarından kurtulma yöntemleri

Bluetooth cihazlar, kablosuz şarj, kablosuz kulaklık gibi birçok teknoloji cihazlarımızdan kabloyu çıkarmakta. Tabi daha tam olarak kablolardan kurtulamadığımız için kablo yönetimini iyi yapmadığımızda çirkin bir görüntü ile karşı karşıya kalınmakta. Size vereceğimiz basit ama etkili tavsiyeler ile kablolarınızın daha düzenli olmasını sağlayabilirsiniz. Basit bir yöntem olarak öncelikle mevcut kabloları gizleme […]

Subscribe US Now