e-Devlet soy ağacı öğrenme hizmeti

Soy ağacı sorgulama hizmeti e-Devlet üzerinden kısa süre önce başladı. Yoğun ilgi nedeniyle ara ara siteye erişim sorunu görüldü.

Soy ağacı öğrenmek isteyen bazı vatandaşlar nasıl sorgulayacağını bilmediğinden arayışa geçti. Unutmadan mobil uygulama üzerinden sorgulama yapılmamakta. Tarayıcı üzerinden yapabilirsiniz.

e-Devlet soy ağacı sorgulaması

e-Devlet şifresi olmayanlar PTT’ den alabilir. Turkiye.gov.tr adresine girerek T.C numaranızı ve şifrenizi yazınız. Ana ekranda aşağıda Nüfüd müdürlüğü yazısını bulunuz. Bulamazsanız kurumlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Soy ağacı sorgulamasına girdiğinizde direk aile bilgileri gelmemekte. Sadece talep alınıyor. Daha sonra telefona veya mail adresine bilgi mesajı gönderiliyor. Bilgi mesajında ise e-Devlet sayfasından aynı bölümden ulaşabileceğiniz yazılmakta.

Soy ağacını sorgulayamıyorsanız farklı bir internet ağından girip deneyiniz. Sorgulama da çok eski aile bireylerine ulaşamıyorsunuz. Eğer eski kayıtlara ulaşmak istiyorsanız Nüfus müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz. Bazıları Osmanlı dönemine ait bilgilere de ulaşabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Galaxy S9+ özellikleri ve Geekbench testi

Samsung’ tan yeni bir test sızıntısı. Bu yıl adından çok söz edilen ve edilmeye devam edecek Galaxy S9 Plus modelinin Geekbench sonuçları yayınlandı. Peki Galaxy S9 fiyatı?1 Galaxy S9+ rekora koştu. Testte tek çekirdek ve çoklu çekirdek olarak yer verilen puanlara göre önceki modelleri geri de bıraktı. Testte model numarası SM – G965F […]

Subscribe US Now