Facebook gizlilik ve güvenlik güncellemesi

Facebook’ ta kişisel bilgilerin seçim malzemesi yapılmasından dolayı hızla değer kaybetmeye devam ediyor. Şu an için 70 milyar zararda olan Facebook’ a tepkiler devam etmekte. Çok sayıda ünlü ve şirketler ya hesaplarını sildi ya da eleştirilerini kampanyalara dönüştürdü.

En son büyük bir kitle Facebook sil kampanyası düzenlemişti. Bakalım Facebook’ un bu durumdan nasıl çıkacak?

Facebook’ tan ard arda gelen özür mesajları devam ediyor. Yeni yayınlanan bir bilgiye göre Facebook’ un kullanıcılarının güvenliği için bazı değişikliği gitmiş. Artık çok sayıda ayarları kullanıcılar şekillendirebilecek.

Facebook güvenlik ayarları

Bazı önemli seçenekler ayrı yerlerden bir yere alındı. Uygulamaların neleri paylaşabileceği veya paylaşamayacağını seçebilinecek. Aynı zamanda gizlilik ve güvenlik ayarlarında da değişimler görülmekte.

Paylaşımlarınızı kimler görebildiği ve diğer işlemler yeniden şekillendi. İstemediğiniz eski paylaşımları tüm alanlardan silebileceksiniz.

Bu aralar artık Facebook, kullanıcılarının güvenini tekrar kazanmak için bir dizi adımlar atabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

GetContact App Store ve Google Play' den silindi

GetContact uygulaması, sizi rehberde hangi isimle kayıt ettiğini göstermeye yarayan programın adı. Bu özelliğin dışında numara engelleme gibi bazı özellikleri de bulunmakta. Ama adı bu aralar veri güvenliğinin olmadığıyla gündemde. Şirketten açıklama geldi. Resmi sitesine girdiğinizde verilerin güvenliğinin sağlandığını belirten uzun bir yazı paylaşmışlar. Ama yarın farklı bir durum olmayacağından […]

Subscribe US Now