Instagram hackleme açığı duyuruldu

Popüler paylaşım ağlarından Instagram hacklendi. Yapılan resmi açıklama da hacklendiklerini kabul etti. Çok sayıda önemli hesaplar çalındı. E-posta hesaplarına ve kişisel bilgilere erişim yapıldı.

Instagram hackleme haberleri kullanıcılarını tedirgin etti. Çünkü çok sayıda yüksek takipçisi olan hesaplar çalındı.

Facebook tarafından 2012 yılında satın alınan Instagram, satıştan sonra yapılan yatırımlarla kısa süre de hızlı yükselişe geçti. Tabi ne kadar büyürse o kadar sorunlarda büyüyor.

Instagram hackleme açığı

Instagram’ ın yaptığı açıklamaya göre API’ de görülen bir açık hackların kullanıcı bilgilerine, e-posta hesaplarına ve telefonlarına ulaşmasını sağladı.

Instagram, merak etmeyiniz bu açık tamamen kapatıldı. Artık sorun bulunmuyor. Bize göre tabi başka sorunlar çıkmasa!

 Instagram hackleme

Instagram hesap güvenliği

Bu son gelişme ile instagram kullanıcıları daha güvenli bir hesap için internette araştırmaya yöneldi. Hesabı çalınan bazı kullanıcılarda internette instagram müşteri hizmetleri telefon numarası veya iletişim e-posta adresi var mı diye araştırdı.

Instagram’ da en iyi güvenlik iki adımlı doğrulama yöntemidir. Birde hatırlatma yapmak isterim güvenirliği emin olunmayan sitelere instagram hesabınıza erişim hakkı vermeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

iPhone 8 ve Pro dışında OLED ekranlı model

Apple, iPhone 8 ve iPhone Pro dışında OLED ekranlı model çıkaracak söylentileri olasılığı güçlendirdi. Yeni iPhone modelinin tanıtılmasına günler kala yeni bir söylenti kafaları karıştırdı. OLED ekranlı yeni bir iPhone modeli çıkabilir. iPhone 8 ve Pro dışında OLED ekranlı model iPhone X 12 Eylül’ de Apple Campus’ unde tanıtılması beklenen […]

Subscribe US Now