Instagram taklit hesabı şikayet etme

Instagram taklit hesap nasıl şikayet edilir? En basit adımlarla anlattığımız haberimde sizlere yardımcı olmak istedik.

Teknolojinin gelişmesi; arkadaş edinme ve arkadaşlarımızla görüşme şekillerimizi de değiştirdi. Çok eskilerde, tanıdığımız insanlarla en kötü telefon görüşmesi yapabiliyorken, sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle, birçok sosyal medya platformundan takipleşerek hayatlarımızdan haberdar olabiliyoruz. Hal böyle olunca, sosyal medya, sanallıktan çıkıp hayatın içinden bir haberleşme ağına dönüşüyor. Dünyada ve Türkiye’de milyarlarca kullanıcısı olan bu profillerde, elbette ki sorunlar da ortaya çıkabiliyor.

Sahte hesap sorunu

Sosyal medya platformlarında, adınıza açılmış ancak size ait olmayan profillere verilen isimdir. Oldukça dikkat edilmesi gereken bir durumu tanımlıyor. Bu tarz hesaplarda, çevrenizdeki insanların siz sandığı profilden paylaşımlar, yorumlar hatta mesajlar atılıyor. Bu paylaşımlar sizin itibarınızı zedeleyebileceği gibi çevrenizdekileri dolandırma amacı da taşıyor olabilir.

Taklit hesabı şikayet etmek

Sosyal medyada sizin ve ya çevrenizden birinin hesabının taklit edildiğini fark ettiyseniz hemen harekete geçmeniz gerekiyor. Ancak ınstagram da bir hesabın taklit olduğu şikayetinde bulunmak için sadece o hesabın yasal sahibi ya da ebeveyni şikayette bulunabiliyor. Dolayısıyla çevrenizdekilerden birinin hesabı taklitse derhal o kişiye haber verilmeli.

Kendi hesabınızın taklit edildiğini fark ettiğinizde ise şunları yapmalısınız:

  • Taklit hesabın profiline girerek sağ üstteki üç noktaya tıklayın.
  • Açılan menüde “şikayet et” seçeceğine dokunun.
  • Gelen listede “Uygunsuz” seçeneğine dokunun.
  • Hesabı şikayet et başlığının altındaki ” Bu hesabın ınstagramın topluluk kurallarını
  • ihlal ettiğini düşünüyorum” yazan kısmı seçin.”Hesabı şikayet et” seçeneğini seçerek devam edin.
  • Açılan menüden ” bu hesap bir başkasını taklit ediyor” seçeneğini seçtikten sonra “Beni” sekmesine tıklayın.

Şikayetiniz ınstagram’ a iletilmiş olacaktır. Daha erken sonuç alabilmek için arkadaşlarınıza da şikayet ettirebilirsiniz.

Manuel instagram iletişim şikayet adresi help.instagram.com/contact/636276399721841

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Telefonda şebeke çekmiyor sorunu

Telefonlarda şebeke sorunu çok sık yaşanan bir sorundur. Telefonlarda yaşanan şebeke çekmeme sorunu en fazla Android telefonlarda yaşanır. Android telefonlarda yaşanan bu sorun özellikle Çin, Kore malı olarak verilen telefonlarda yaşanır. Peki telefonda şebeke neden çekmiyor? Telefon şebeke sorunu nedir? Şebeke yok hatası! Telefon ile yaşanan şebeke sorunlarının ilk nedeni […]

Subscribe US Now