Huawei, Mate 10 Lite çıkarıyor

Huawei Mate 10 modeli kısa bir zaman sonra kullanıcıları ile buluşmaya hazırlanıyor. Firmanın amiral gemisinin tanıtımına hazırlanırken şimdide Huawei Mate 10 lite adında bir model ile birlikte iki farklı telefon tanıtımı yapacağı iddiası internette yayınlandı.

Huawei, Mate 10 Lite özellikleri

Huawei, Mate 10 Lite çıkarıyor

Huawei markasının çıkaracağı bu ikinci telefon modeli kimlere hitap edecek ? Huawei markasının amiral gemisi olacak olan Mate 10 modeliyle birlikte firma Mate 10 Lite modelini de tanıtmaya hazırlanıyor. Mate 10 Lite modelinin orta segment gurubunda yer alacağı ve düşük bütçeli telefon kullanıcılarına hitap edeceği gelen iddialar arasında yer aldı.

Huawei, Mate 10 Lite fiyatı

Mate 10 Lite adı altında üretilecek olan cihazın diğer telefon gibi 18:9 oranında üretileceği aynı kapasitede belleği bulunacağı yine gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Fakat şuan itibariyle Mate 10 modelinin ne kadar bir kapasiteye sahip olacağı ise henüz bilinmemektedir.Bundan dolayı rakam olarak bir tahminde bulunamamaktadır. Ayrıca Mate 10 Lite modeli diğer modelinde olduğu gibi Kirin 670 yerine 659 çipsetini kullanacak.

Cihazda yarıca 3340 mAh batarya kapasitesi bulunacağı fakat bu kapasite ile Mate 10 modelinin gerisinde kaldığını söyleyelim. Mate 10 Lite cihazının 349 Euro fiyat etiketiyle satışa sunulacağı tahmin edilmektedir. Cihazın ucuz satılmasının sebebi olarak ise Avrupa pazarına giriş gösterilmektedir.

Son olarak ise Mte 10 Lite modeli Kasım ayı içerisinde Avrupa pazarında satışa sunulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Xperia XZ1 ve XZ1 Compact Android 8.0 ilk güncelleme

Android 8.0 ile çıkan Sony Xperia XZ1 ve Xperia XZ1 Compact ilk güncellemesini aldı. Sony markası bir çok alanda ürün çıkarmakta. Sony logosunun bulunduğu farklı ürün gruplarındaki cihazları etrafımızda görmekteyiz. Sony markası kullanıcılarının genellikle güvenini kazanmış markadır. Firma bu güveni de arkasına alarak mobil sektörde ürünler piyasa sürmektedir. Bugüne kadar […]

Subscribe US Now