iCloud Google yedek alma hizmeti

Apple ve Google’ den iPhone iCloud, Google yedekleme anlaşması.

Apple, uzun zamandır Google ile rekabeti nedeniyle bazı hizmetlerinde kısıtlamaya gidiyordu. Özellikle yedek hizmeti tam bir kargaşa içinde. Örnek Whatsapp yedeğini Android’ e ya da iPhone taşıma da yaşanan sorunlar. Apple radikal bir karar alarak Google bulutta yerini aldı.

Apple, iCloud’ da bazı verilerin Google bulutta yerini almasına izin verdi. Artık iCloud Google’ de yedeklenebilecek.

Yedek konusunda yapılan resmi açıklamada iCloud hesapların Google bulut sisteminde 2 ve 3 servis olarakta yer aldığı görülmekte. Apple, yedeklerin kullanıcı tanımlamasına yönelik bir işlem yapılmayacağını belirtti.

iCloud Google yedekleme güvenliği

Bulut güvenliği! Yedekler “AES – 128 / SHA – 256” ile şifrelenmekte. Şirket güvenlik konusunda her hangi bir risk olmadığını açıkladı. Hatta Google dahi verilere erişimi bulunmamakta.

Bakalım ilerleyen zamanlarda bu anlaşmaların alanları genişleyecek mi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

LG' nin yeni modeli G7 mi olacak

LG, sağlamlığı ve çeşitliliği ile bilinen önemli markalardan biri. Akıllı cihazlar pazarında da önemli bir yere sahip. 2018 Yılında çıkarması beklenen yeni telefon modeli için hangi ismi vereceği netleşmedi. LG G7 olmayacak mı? Blass’ in Twitter hesabında yaptığı paylaşıma göre yeni modelin G710 olacağı belirtiliyor. Ama cihazın beklenildiği modeli LG […]

Subscribe US Now