Ana sayfa Mobil Telefona imei atma programı

Telefona imei atma programı

1204
0
PAYLAŞ
facebook android iphone ayarlari

Telefona imei atma programı ücretsiz sürüm var mı? Android imei değiştirme programı “MTK Engineering Mode” ile kolay şekilde imei değiştirebilirsiniz. Uygulamayı Google Play Store’ den ücretsiz indirebilirsiniz

İMEI numarası olarak geçen numara her telefonda olan bir kimlik numarasıdır. Bu kimlik numarası 15 haneden oluşan bir numaradır. Her telefona önceden atanmış bir numaradır. Şimdi yeni bir telefon aldınız ve bu telefonda imei numarası yoksa eğer öbür telefonda olan imei numarasını bu telefonda da kullanmak mümkün. Yani imei numarası başka bir telefona kopyalayarak iki telefonu birlikte kullanma imkanı bulunur.

Android imei atma programı

Telefona imei atma programı Android

Android imei atma nasıl yapılır?

Bu işlem genelde çakma diye tabir edilen orjinal olmayan telefonlar için ve sahte ya da replika olan telefonlar için yapılan bir işlemdir. Yapmak için Google play store üzerinden MTK Engineering Mode olarak adlandırılmış olan program indirilir. Bu programın alanı küçüktür. İndirme işleminin ardından programı kurmak gerekiyor.

Kurulum bitince ekrana gelen seçeneklerden GPRS bölümü bulunarak giriş yapılması gerekir. Açılacak olan sayfada imei numarası vardır. Bu kısma kullanılmayan bir telefona ait olan imei numarası yazılır. Daha sonra Write IMEI kısmına tıklamak gerekir. Son olarak telefonu bir kez açıp kapamak gerekir. Bu yapılan işlemin sonunda imei numarası kaydedilmiştir. Bu şekilde telefona imei atma işlemi yapılmış olur.

İmei atamadan sonra sorun yaşanır mı? Bu işlemlerin gerektiği gibi yapılması halinde bir daha her hangi bir şekilde imei problemi yaşanmayacaktır. Oldukça basit herkesin yapabileceği bir işlemdir.

facebook android iphone ayarlari

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here