Yurtdışı iPhone garanti sorgulama

Apple’ ın iPhone cep telefonlarının Türkiye’ de garantisi var mı? iPhone garanti sorgulama…

Bu soru uzun zamandır sorulmakta. Yurtdışından getirilen telefonlar için sanırım 2015 yılında Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’ de garanti geçerli değil. Tabi belli bir süre sonra alınan tepkiler sonucu bazı cihazlar ve ülkeler için garanti devam etti. Bu ürünler ülkelere göre değişmekte. Bunun net cevabı haberimizde bulacaksınız. Apple görüşmek için iPhone müşteri hizmetleri sayfasını ziyaret ediniz.

Yurtdışı iPhone Türkiye garantisi

Örnek vereceğimiz telefonu Suudi Arabistan’ dan getirdik. Apple müşteri hizmetleri ile görüştük. Bizden ad soyad, telefonun modeli, telefonun arkasında “model a” ile başlayan 4 haneli sayıyı, mail adresimizi ve telefon numaramızı istedi. Sonuç cihazın Türkiye’ de 1 yıl garantisi bulunmakta. www.andronova.net

İşte yukarıdaki örnek’ ten anlaşılacağı “a” ile başlayan numaranın öneminin arz etmesi. iPhone müşteri hizmetleri yetkilisine hangi cihazın garantili olup olmadığını nasıl anlaşılır dediğimizde bunun birden fazla kriteri olabildiği söylendi. Aldığınız ülke, arka taraftaki numara ve model olarak değişebilmekte.

Ama genelde Model A1778′ in garantisi bulunmakta. Hem telefonla 1 ay destek hizmeti hemde 1 yıl garantisi.

Yurtdışı iPhone garanti sorgulama

iPhone garanti sorgulama

  • Telefonun seri numarasını not alalım. (Ayarlar / Genel / Hakkında)
  • Apple müşteri hizmetleri numarası 02162821511 arayalım.
  • İmei numarayı ve bizden istediği bilgileri söyleyelim. (telefonun alındığı ülke, a ile başlayan sayı, mail ve telefon numarası)
  • Alternatif olara checkcoverage.apple.com sitesinden imei ile sorgulayalım.
  • iPhone 5s, iPhone 6, 6s, iPhone 7, iPhone 8, Plus ve iPhone X, XS, XR…

Detaylar https://www.andronova.net/iphone-haberleri/iphone-yurtdisi-telefonun-turkiye-de-garantisi-var-mi-h2092.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

iPhone X Türkiye ön siparişleri almaya başladı

iPhone X hepsiburada com’ da ön siparişte! Apple firmasının 10. yıla özle olarak ürettiği iPhone X modeli nihayet ülkemizde satışa sunuldu. iPhone X modeli daha önce 3 Kasım tarihinde bazı ülkelerde satışa sunulmuştu. Apple firmasının en son amiral gemisi olan iPhone X modeli gümüş ve uzay grisi renkleri ile satışa […]

Subscribe US Now