Sosyal Medya Kullanıcı Sayısı 3 Milyarı Geçti

Şahin ÖZ

Geçtiğimiz 10 yılda hızla artan sosyal medya siteleri sayesinde online kullanıcı sayısında da hızlı bir artış oldu. 2 milyara yakın kullanıcıya sahip olan Facebook, sosyal medya denince akla direkt gelen olsa da diğer sosyal medya sitelerinin de oldukça fazla üye sayısı var.

Facebook, Twitter, Instagram gibi en bilinen sosyal medya siteleri artık gündelik yaşantımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaya başladı. Gelişen teknoloji sayesinde sosyal medya sitelerinin de telefonlarımıza uygulama olarak gelmesi kullanım oranına büyük katkı sağladı.

Yeni yapılan bir sosyal medya raporuna göre 7 milyarlık dünya üzerinde 3 milyardan fazla aktif sosyal medya kullanıcısı var ve bu sayının büyük çoğunluğu, Facebook, Twitter, Instagram gibi siteleri kullanıyor. Çin ve Rusya’nın kendi sosyal medya sitelerini kullanma da ısrarcı olması, bu oranı bölse de aktif sosyal medya kullanıcısının sayısına olumsuz bir etki etmiyor.

Klasik sosyal medya sitelerinin yanı sıra WhatsApp, Viber gibi anlık mesajlaşma uygulamaları da sosyal medya kategorisine girdiğini unutmayalım.

Aylık aktif kullanıcısı sayısı 2 milyarı geçen Facebook listede başı çekerken, Youtube da aylık 1,5 milyarlık kullanıcıyla listede ikinci sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Galaxy S8 Plus Yeni Güncellemesini Yayınladı

Samsung, en son çıkardığı uzay teknoloji olarak adlandırdığı, Galaxy S8 Plus için yeni büyük bir güncelleme yayınladı. Galaxy S8 Plus için oldukça kapsamlı olan güncelleme yaklaşık 600 MB olarak kullanıcılara sunuldu. Yeni Güncelleştirmeyle Neler Değişti? 600 MB gibi yüksek boyuta yayınlanan yeni güncellemeyle ilk olarak otomatik parlaklık ayarlarında değişmeler yapıldı. […]

Subscribe US Now