Twitter Son Çeyrek Raporu Şok Etti

Şahin ÖZ

Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından kurulan ve 2006 yılından itibaren hızlı bir büyüme sürecine giren, 300 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaşan Twitter zor günler geçiriyor.

Hem tasarım hem kullanım açısından sürekli kendisini yenilemeye çalışan Twitter, diğer sosyal medya sitelerinin popülerliğini koruması üzerine yavaş yavaş kullanıcı kaybetmeye başlıyor.

Facebook’un milyarlık kullanıcı seviyesine ulaşması, yine Facebook’un sahibi olduğu Instagram’ın kullanıcı sayısının hızla artması Twitter’ın geri kalmışlığını net bir şekilde gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz günlerde sunduğu raporda aktif kullanıcı sayısında ve yeni üye kazanımında bir düşüş yaşadığı görülen Twitter’ın bu tabloyu düzeltmek için ise çöpçatanlık formatında bir yapı getirmeye hazırlandığı öğrenildi.

Twitter’ın yayınladığı raporta kullanıcı sayısının 328 milyon olduğu gözlenirken, Twitter’ın 3 ayda sadece 4 milyon yeni üye kazanmayı başardığı gözlendi. Borsada ise hisse başına sadece 12 cent kar elde edebilen Twitter, aktif kullanıcı sayısında ise yüzde 12 gibi bir artış gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dünyanın En Zengin İnsanı Artık O Değil

Tüm dünyayı tekelinde bulunduran teknoloji devi Microsoft’un sahibi Bill Gates dünyanın en zengin adamı unvanını Amazon’un genç sahibi Jeff Bezos‘a kaptırdı. 2013 yılında açıklanan dünyanın en zenginleri listesinde zirveye oturan ve o günden bu yana zirveyi bırakmayan Microsoft’un sahibi Bill Gates 4 yıl sonra liderliği Amazon’un 53 yaşındaki sahibi Jeff […]

Subscribe US Now