Android konum servisi kapatılamıyor

Google, Android cep telefonlarda kapatılan konum servislerinden etkilenmiyor. Konum servisi kapatma!

Quartz’ ın yaptığı araştırmaya göre mobil cihazlarda kapatılan konumlar Google’ yi bağlamıyor. Hatta daha ileri gidiyor ve sim kartlar takılı değilken bile yaklaşık konuma ulaşıyor.

Google konum servislerine ulaşıyor

Android konum servisi kapatılamıyor

Artık tüm Android cihazların konum servislerine ulaşılabiliyor. Ama iOS yani iPhone cihazlarda bu durum farklı. Yani iOS açık kaynaklı kod değil.

Konum servisleri aynı zamanda Google’ nin reklamlarda hedef konumlandırmasına da yarıyor. Yani internette dolaşırken kullanıcının cihazında bulunduğu yere özgü reklamlar çıkabiliyor.

Google, Cell ID kodlarını ek olarak sinyal olarak kullanmaya başladı. Cell ID artık ağ senkronizasyon sistemine dahil edildiğini de ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

iPhone iOS' da Jailbreak kalkıyor mu?

Neredeyse iPhone’ nın ilk çıktığı yıllardan beri jailbreak vardı. Gelen bir haber bazı iPhone kullanıcılarını üzecek gibi. Önemli iki uygulama kaynağı kapanasından sonra Saurik’ tan gelen açıklama jailbreak için kötü bir haber oldu. Geçtiğimiz haftalarda ZodTTD / MacCiti reposunun kapanması ile tema kaynağı ModMyi de bu kervanda yerini aldı. Yeni […]

Subscribe US Now