Logitech’ten Kendi Kendini Şarj Eden Oyuncu Faresi

Logitech dünyaca ünlü teknolojik alet üreticilerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ününü Mouse alanında yapan marka, bu alanda oldukça yenilikçi ve değişik fikirlerle karşımıza çıkmaktadır.

Kablosuz farelerde hepimizin önüne çıkan sorunlardan biri de farenin şarjının bitmesi ve farenin sürekli olarak donması olarak gösterilebilir. Logitech firması da bu sorunlar üzerine baya bir kafa patlatmış ve gayet güçlü bir teknolojiyle karşımıza çıktılar.

Firma yeni ‘Lightspeed’ teknolojisini kullanarak kendi kendini şarj eden, gecikme hızları 1ms’lik olan iki tane teknoloji harikası fare ürettiğini açıkladı.

Günümüzde birçok kullanıcı kablolu fareleri tercih etmekte. Bunun nedeni baktığımızda kablosuz farelerin yukarıda saydığımız sorunları kullanıcılara yaşatması olarak gösterilebilir.

Logitech firması da bu konu üzerinde çalışma yürüterek ‘Powerplay’ teknolojisini kullanarak kendi kendini şarj eden fareyi geliştirdi.  Fare özel mousepad’inin üzerindeyken kendi kendini şarj edebiliyor. Powerplay gerçekten kablolu fare sevenleri mest edecek bir yapıya sahip olacak gibi gözüküyor. Herhangi bir kabloya ihtiyaç duymayan fare, elektromanyetik rezonans şarj etme teknolojisi sayesinde şarj edilmektedir.

PowerPlay şu an itibariyle Logitech’in G703 ve G903 oyun farelerinde kullanılıyor ve her iki model de ışık hızı teknolojisine sahip gözüküyor. Bu farelerin bir milisaniye gibi bir gecikme hızına sahip olması sayesinde donma sorununun tamamen ortadan kalkacağını söyleyebiliriz. Farenizi şarj etmek için kurulumunu yapmanız ve özel olarak tasarlanmış pad’inin üzerine koymanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Xiaomi Üç Sim Kartla Karşımızda

Xiaomi  markası, dünyaca ünlü markalar arasında kendine gayet iyi bir yer bularak, gitgide kendini geliştiren donanım devlerinden biri haline geldi. Xiaomi markası, yeni çıkaracakları modelde ise aşırı iddialı gözüküyor. Xiaomi Redmi Note 5A modeli yakın zamanda tanıtılacak ve ön plana çıkan yeni özellikleriyle piyasaya baya iddialı giriş yapacak. 21 Ağustos’ta  […]

Subscribe US Now