Berat Albayrak neden istifa etti

Berat Albayrak neden istifa etti

09/11/2020 Kapalı Yazar: Müşteri Hizmetleri
destek hatti

Akşama ve geceye damgasını vuran Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ ın instagram’ da paylaştığı istifa yazısı olay oldu. Sağlık sorunlarını öne sürerek istifasını açıklayan ve Twitter hesabına ulaşamayan çok sayıda vatandaş bu haber gerçek mi yoksa yalan haber midir diye araştırmaya koyuldu. İlginç olan ise çok sayıda haber kanalında yer almaması oldu.

Bir başka ilginç görülen ise böyle bir kararın açıklama yeri oldu. Instagram gibi paylaşım ağında böyle bir açıklamanın garip olduğunu bizde belirtebiliriz.

Özellikle Twitter’ da dolaşan açıklamalar ve yorumlardan yola çıkarak Sayın Albayrak’ ın yeni TCMB atamasından rahatsız olduğu yönünde. Bazıları kendisiyle görüşülmeden böyle bir karar alınmasına yorarken bazıları ise Naci Ağbal’ ı istemediğinden böyle bir karar aldı yönünde.

destek alma

Olayın yorumlamasında Ağbal’ ın yönetim biçimi Bakan’ a uymayacağı yönünde. Daha çok A. Babacan tarzı bir yönetim modeli ile bazı kararlar alınabilir yönünde. Buradaki bakış acısı çok farklı. TL’ yi güçlendirmek için faiz artırımı ve bir dizi kararlar şu an için olumlu görülse de ilerleyen zamanlarda farklı sonuçlar doğuracağı yönünde. Yerli üretime darbe olarak görülen politikaların olmaması ve dolarla Euro’ un hızlı çıkışının durdurulması yönünde çalışmalar ümit ediliyor.

Şu an açılan çok sayıda tag yani etiketlere bakıldığında #BeratAlbayrak #istifa #BeratAlbayrakistifaetti #BeratAlbayraknedenistifaetti gibi soru haline dönüştü.

Berat Albayrak neden istifa etti